Książki dla mężczyzny

Jaki prezent dla męża na walentynki (https://www.taniaksiazka.pl/t/prezent-na-walentynki-dla-niego) będzie najlepszy? To wszystko zależne jest od charakteru danej osoby, ale może dobrym pomysłem będą książki. Może nie każdy facet jest zainteresowany czytaniem, ale to nie znaczy, że nie można go przekonać do tego tematu. Może dzięki temu, że otrzyma książki, w końcu sobie o nich przypomni i będzie chciał częściej poznawać jakieś nowości czytelnicze.

“Chłopiec z lasu”

Harlan Coben po raz kolejny pokazuje, że nie bez powodu nazywa się go jednym z najlepszych autorów na rynku. W 1986 roku na terenie stanowego parku w New Jersey zostaje znaleziony kilkuletni chłopiec. Na oko można ocenić, że jego stan zdrowia jest bardzo dobry. Jego ubranie jest nieco poszarpane i przybrudzone, ale tak nie wygląda, żeby cokolwiek działo się z nim złego. Tylko, że z chłopcem nie idzie się porozumieć. Widać, że mały rozumie po angielsku, ale sam nie mówi ani jednego słowa w żadnym języku. Poszukiwania rodziców nic nie dają. Nawet po trzydziestu latach od odnalezienia, Wilde nie wie skąd się wziął. Teraz jest już dorosłym mężczyzną i ma już swoje życie. Pewnego dnia zgłasza się do niego znajomy z przeszłości, który prosi go o pomoc w odnalezieniu pewnej dziewczyny. Nikt nie interesuje się tym, że zaginęła nastolatka. Nawet jej ojciec. Wilde czuje, że dziewczyna jest taką samą outsiderką jak ona, więc postanawia zaangażować się w sprawę. Aby móc odnaleźć rozwiązanie, będzie musiał pojawić się w miejscu, gdzie skrzętnie przechowywane są pewne tajemnice, których rząd niekoniecznie chciałby ujawniać.

“Jaskółki z Czarnobyla”

Morgan Audic sprawia, że historia sprzed wielu lat znowu pojawi się w naszych głowach. W miejscu, gdzie przed wieloma latami doszło do wybuchu bomby, na nowo zaczynają się pojawiać ludzie. Pełno tu wycieczek, grup młodzieży, które kręcą filmy. Tak, Prypeć na nowo zaczyna odżywać, chociaż może nie do końca o to wszystkim chodziło. Na terenie zony zostają odnalezione zwłoki mężczyzny. Przybyła na miejsce policja ocenia, że śmierć denata na pewno nie nastąpiła w wyniku wybuchu reaktora. Zwłoki leżą w danym miejscu maksymalnie kilka dni. Okazuje się, że zmarły odpowiadał za to, co wydarzyło się w danym miejscu ponad trzydzieści lat wcześniej. Sprawą zajmuje się detektyw Aleksander Rybałko, który prosi o pomoc Josifa Melnyka, policjanta, który wychował się w Prypeci, oraz Ninę – ornitolożkę ze stolicy. Czy wspólnie uda im się rozwiązać tą skomplikowaną zagadkę? Czasu mają coraz mniej, a morderca nadal znajduje się na wolności.

Zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com